HERB BYDGOSZCZY

HERB BYDGOSZCZY

czwartek, 25 marca 2010

Bydgoszcz jest ciekawym miastem ze względu na położenie geograficzne i aspekt przyrodniczy, ponieważ jest ze wszystkich stron otoczona lasami i przepływają przez nią dwie rzeki Brda i Wisła w Fordonie. Z jednej strony są Bory Tucholskie, z drugiej Puszcza Bydgoska. Zachęcam wszystkich do odwiedzenia Bydgoszczy i zwiedzenia nie tylko miejsc z poniżej prezentowanych zdjęć,ale także wielu innych ciekawych zakątków miasta których nie przedstawiłam w powyższym blogu.

Wenecja Bydgoska.

Młynówka opływając Stare Miasto z północno - zachodniej strony i Wyspę Młyńską, tworzy malowniczy zakątek nazywany Bydgoską Wenecją.

środa, 24 marca 2010

Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.


Położony jest w północnej części miasta, zajmuje 830 ha najbardziej atrakcyjnych obszarów pod względem krajobrazowym.

Tramwaj wodny i budynek Poczty Głównej w Bydgoszczy.


Statek posiada napęd solarny i zabiera do 28 pasażerów. Budynek został wybudowany w latach 1883 - 1885.

Najstarszy zachowany spichlerz datowany na 1793 r.


Obecnie siedziba Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego z regularnymi wystawami na temat historii miasta Bydgoszczy, zlokalizowany jest na prawym brzegu Brdy. Na pierwszym planie "przechodzacy przez rzekę" - rzeźba Jerzego Kędziora.

Północna elewacja budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.


Budynek wzniesiono w latach 1775 - 1778 w stylu późnobarokowym. Mieściła się w nim główna siedziba Pruskiego Departamentu Królewskiego.

Stary Rynek i pomnik Walki i Męczeństwa Regionu Bydgoskiego.


Pomnik znajduje się w miejscu, w którym dokonano masowych egzekucji mieszkańców Bydgoszczy we wrześniu 1939 roku.

Zdjęcie satelitarne Bydgoszczy z programu Google Earth.


Miasto w województwie kujawsko - pomorskim, założone w 1038 roku (gród), prawa miejskie uzyskało 19 kwietnia 1346. Powierzchnia 174,57 km2, wysokość 28 - 97 m n. p. m., ludność(2009) 358029 mieszkańców.

Bydgoszcz: widok z lotu ptaka na centrum miasta ( Wyspa Młyńska i Opera Nova ).

Wyspa Młyńska, na terenie której znajdowała sie Mennica Królewska, w której bito dukaty, portugały i grosze była jednym z najważniejszych miejsc Polski w XVII wieku. Otacza ją woda Młynówki i jest obecnie jednym z najbardziej czarujących zakątków miasta.